סיפור אחר – סדרת פודקאסט – מתקן העולמות

סידרת פודקאסטים לקידום הסובלנות המהווה חלק מהתכנית החינוכית 'שגרירים של סובלנות'.

סידרת פודקאסטים (סיפורי אודיו) על דמויות יוצאות דופן בהיסטוריה הישראלית והעולמית, שפעלו עבור האחר. הסדרה הופקה על ידי צוות 'קטעים בהיסטוריה' והיא נגישה לכל אחד באמצעות האינטרנט.

מוזמנים לקרוא עוד על התכנית החינוכית בדף התכנית, ולהאזין לפרקי הפודקאסט גם באתר 'כאן – תאגיד השידור הציבורי'.

אלי אליעזרי מתקן העולמות

רוב הסיכויים הם שמעולם לא שמעתם את שמו. אלי אליעֶזְרִי היה איש צנוע שחי בצללים רוב ימי חייו, אך מעשיו היו בלתי רגילים.

בתחילת שנות התשעים הוא עזר להעלות את יהודי אתיופיה לארץ.

בעת המלחמה ביוגוסלביה, הוא הצליח להשיג הפסקת אש, כנגד כל הסיכויים, ובמהלכה עזר לפנות אלפים מתושבי סרייבו הנצורה, יהודים ולא יהודים.

הוא פעל בקוסובו, בדרום הבלקן ועזר לשקם קהילות רבות. לאחר הצונאמי בדרום מזרח אסיה עזר לילדים ותושבים רבים בתאילנד, מוסלמים בעיקר, להחזיר את חייהם למסלול.  הוא דאג להטיס פסיכולוגים, רופאים ומורים לתאילנד כדי להכשיר את המקומיים. הוא עזר לכפרים הרוסים להשתקם, דאג שילדים יתומים ילמדו מקצוע וליווה אותם במשך שנים ארוכות.

במהלך פעילותו, אלי אליעזרי בשירות ארגון הג'וינט, הציל אלפים ממוות ומרעב. זהו סיפור על אדם יהודי, ישראלי, שהפך למתקן העולמות.

זהו סיפורו של אלי אליעזרי.

30/07/2016 פודקאסטים – החזון שלנו

החזון שלנו "אֵין בּוּר יְרֵא חֵטְא" אמר הלל הזקן, ואנחנו רוצים לעזור לצמצם את הבורות, האלימות והקיטוב בחברה הישראלית. לספר וללמד את ההיסטוריה, כדי שלא נצטרך לחיות אותה מחדש. להגיע לילדים, נוער ובוגרים ולהציג בפניהם דרך אחרת, דרך של אהבת אדם, של חמלה ושל סובלנות, ולהפוך את הרצח...

30/07/2016 הזמנה להקשבה

שלום לכן ולכם ותודה על ההאזנה קטעים בהיסטוריה מהווה עבורי מזה מספר שנים דרך נעימה להפוגה מטרדות היום יום לסיפורים מרתקים ולעולמות רחוקים. את האהבה שלי להיסטוריה, ולשמיעת הפודקאסט של קטעים בהיסטוריה ופודקאסטים אחרים, העברתי לכל משפחתי ובכלל זה לשירה בתנו הבכורה אשר נרצחה במצעד הגאווה בירושלים...